Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Premium Collection Night Rush →

Bon Vivant Premium Collection Night Rush Cologne - 3.3 oz.

Bon Vivant Premium Collection Night Rush Cologne - 3.3 oz.

$145.00

Size
100 ml($1.45/ml)
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
14 minutes ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Night Rush leans on broad citrus categories at the top rather than naming a single standout fruit, a common shorthand for mass-market colognes built to move quickly. Lemon, mandarin and orange crowd the opening into a bright, straightforward citrus burst without much complexity behind it. Praline and jasmine carry the center, sweet and floral at once, softening that citrus opening into something considerably warmer. Amber closes the composition alone, simple but effective, giving Night Rush Cologne a comfortable, unhurried conclusion. Fresh oriental fits the profile well, casual enough for daytime wear without asking much of the person wearing it. Bon Vivant Premium Collection Night Rush Cologne suits errands, casual outings and early evening plans about equally. Spring and summer favor the citrus top most, though the amber close keeps it wearable into cooler weather too. There's nothing especially ambitious about the structure here, just a straightforward, pleasant fragrance built for everyday rotation rather than a signature statement piece.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet