Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Butterscotch →

Butterscotch Perfume - 4 oz.

Butterscotch Perfume - 4 oz.

$34.50$39.50

−13%

You save $5.00$0.29/ml

Size
118 ml($0.29/ml)
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Butterscotch gets taken completely literally right from the very first spray of Demeter's Butterscotch Perfume, melted butter and brown sugar setting out a rich, buttery top that smells exactly like its name and isn't shy about that sweetness at all. Caramel and vanilla cream deepen the heart into pure dessert territory. At the last, sweet syrup and warm amber bring deep, comforting sweetness, a finish that lingers like the last bite of something good. Nobody smells this and thinks of anything but dessert, and that's precisely where the charm of it lies for anyone who tries it. Anyone drawn to gourmand fragrances will find Butterscotch Perfume, a Cologne, suits fall and winter wear perfectly. Demeter built Butterscotch Perfume to be worn, not just admired.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • Nicole Miller

    100 ml · EDP

    $24.99$85.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet