Daily Fragrance Scout
Casual Perfume - 4.0 oz.

Casual Perfume - 4.0 oz.

$34.99$42.50

−18%

You save $7.51$0.30/ml

Size
118 ml($0.30/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Paul Sebastian Casual is a soft, floral-fruity fragrance that embodies timeless elegance and everyday charm. Designed for women who appreciate classic style with a touch of playfulness, it opens with a graceful bouquet of lily-of-the-valley, jasmine, rose and citruses, offering an airy and refreshing first impression. The heart reveals a lovely mix of ylang-ylang, cyclamen, and fruity notes, adding delicate warmth and sweetness. Finally, the scent settles into a creamy base of heliotrope, tuberose, and tonka bean, creating a comforting, long-lasting finish. Paul Sebastian Casual is an effortlessly feminine scent - understated, graceful, and always appropriate.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet