Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Extreme Blue →

Extreme Blue Cologne - 4.0 oz.

Extreme Blue Cologne - 4.0 oz.

$84.99$86.00

−1%

You save $1.01$0.72/ml

Size
118 ml($0.72/ml)
Concentration
Eau de Toilette
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Launched in 2015 by the design house of Michael Kors, Extreme Blue for men accentuates the aura of modern men of the city. Its gentle fresh notes when intermingle with the sensual musks, a divine yet provocative fragrance is created. Redefining the urban masculinity with a touch of contemporary, the magnetic scent tantalizes you with its top fresh notes, gently smothering you into its masculine edge with the key notes of bergamot, juniper, angelica seed and ambrox. SCENT Top notes are citrus bergamia and foliage Middle notes are angelica and aromatic cedar Base notes are musk and ambroxan

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet

  • Parfums Gres Cabotine

    100 ml · EDT

    $29.99$69.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Monique Lhuillier

    30 ml · EDP

    $26.99$85.00$0.90/ml

    at Fragrance Outlet