
Michael Kors Extreme Blue
Lowest live price · 70 ml ·
Affiliate link. We may earn a commission
As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Michael Kors Extreme Blue is $68.99 for 70 ml at Fragrance Outlet ($0.99/ml, read 2 hours ago), the only retailer we track with it in stock.
Per millilitre the 118 ml works out at $0.72/ml against $0.99/ml for the 70 ml, so the 118 ml is the better value at today's prices.
The lowest we have recorded for the 70 ml in 3 days of tracking is $68.99 on Sep 28; which is where it sits now.
70 ml · 1 provider
per ml: 2 sizes cannot share a dollar average
at 118 ml
full bottle, off list price
Prices by size and provider
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.
70 mlbest $0.99/ml
118 mlbest $0.72/ml
| Size | Fragrance Outlet | Perfumania | Average |
|---|---|---|---|
| 70 mlbest $0.99/ml | $68.99best−1%read Oct 1, 2026, 13:03 UTC | sold out | $68.99across 1 provider |
| 118 mlbest $0.72/ml | $84.99best−1%read Oct 1, 2026, 13:03 UTC | sold out | $84.99across 1 provider |
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 30, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.
Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.
Price dynamics: 70 ml
Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.
- Lowest:
- $68.99
- Average now:
- $68.99
- Trend:
- flat
Michael Kors Extreme Blue: questions and answers
- Where is the cheapest place to buy Michael Kors Extreme Blue?
- The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $68.99 for the 70 ml bottle at Fragrance Outlet (read 2 hours ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
- How much does Michael Kors Extreme Blue cost?
- Michael Kors Extreme Blue starts at $68.99 for a 70 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
- What is the price per millilitre of Michael Kors Extreme Blue?
- The best value we track is $0.72/ml per millilitre at the 118 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
- Why is Michael Kors Extreme Blue cheaper here than in stores?
- The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.
More from Michael Kors
Other Michael Kors fragrances we price across providers.
Michael Kors
2 providers
Sexy Amber Perfume
EDP · Women
$27.95$0.56/ml
$34.95$0.35/ml
best of 2 providers at 100 ml
Compares at a similar price
Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.
Jean Paul Gaultier
5 providers
Le Beau Paradise Garden
EDP · Men
$4.99$4.99/ml
$14.99$3.00/ml
$20.99$2.62/ml
$22.99$2.30/ml
$97.99$1.31/ml
best of 2 providers at 75 ml
$89.99$0.72/ml
best of 5 providers at 125 ml
Jean Paul Gaultier
4 providers
Le Male In Blue
EDP · Men
$4.99$4.99/ml
$16.99$3.40/ml
$25.99$2.60/ml
$108.49$1.45/ml
$89.97$0.72/ml
best of 4 providers at 125 ml
Paco Rabanne
3 providers
1 Million
Parfum
$75.59$1.51/ml
best of 2 providers at 50 ml
$105.69$1.06/ml
best of 3 providers at 100 ml
$143.49$0.72/ml







