Viktor & Rolf
1 provider
Spicebomb Cologne
EDT · Men
$12.95$1.85/ml
$34.95$0.70/ml
$45.95$0.51/ml
$81.95$0.55/ml
Lowest live price · 50 ml ·
Affiliate link. We may earn a commission
As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Viktor & Rolf Flowerbomb Perfume is $59.95 for 50 ml at FragranceShop ($1.20/ml, read under an hour ago), the only retailer we track with it in stock.
Per millilitre the 100 ml works out at $0.86/ml against $1.20/ml for the 50 ml, so the 100 ml is the better value at today's prices.
The lowest we have recorded for the 50 ml in 9 days of tracking is $59.95 on Sep 22; which is where it sits now.
50 ml · 1 provider
per ml: 2 sizes cannot share a dollar average
at 100 ml
full bottle, off list price
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.
| Size | FragranceShop | Average |
|---|---|---|
| 50 mlbest $1.20/ml | $59.95besttracked lowread Oct 1, 2026, 14:18 UTC | $59.95across 1 provider |
| 100 mlbest $0.86/ml | $85.95besttracked lowread Oct 1, 2026, 14:18 UTC | $85.95across 1 provider |
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.
Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.
Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.
Other Viktor & Rolf fragrances we price across providers.
Viktor & Rolf
1 provider
EDT · Men
$12.95$1.85/ml
$34.95$0.70/ml
$45.95$0.51/ml
$81.95$0.55/ml
Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.
Azzaro
4 providers
EDT · Men
$3.69$3.69/ml
$12.99$2.60/ml
$14.69$1.47/ml
best of 2 providers at 10 ml
$79.95$1.60/ml
$99.95$1.00/ml
best of 2 providers at 100 ml
$128.99$0.86/ml
Burberry
2 providers
EDP · Women
$53.19$1.77/ml
best of 2 providers at 30 ml
$59.49$1.32/ml
best of 2 providers at 45 ml
$77.69$0.86/ml
best of 2 providers at 90 ml