Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Gold →

Guess Gold Cologne - 2.5  oz.

Guess Gold Cologne - 2.5 oz.

$35.99$45.00

−20%

You save $9.01$0.48/ml

Size
75 ml($0.48/ml)
Concentration
Eau de Toilette
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
1 hour ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Gold usually opens bright, though Guess Gold Cologne deliberately does not, wormwood alone carrying the entire top, bitter, uncompromising and distinctive. Lavender, nutmeg, ginger, and white pepper compose a warm, spiced heart with real bite. Beneath it all, suede, Peru balsam, sandalwood, amber, musk, and fir bring deep, resinous richness that carries genuine weight. Letting wormwood carry the entire top note alone is a considerable act of nerve, bitter and uncompromising with nothing softer alongside it. It carries the tone for everything that follows on its own, and the suede and Peru balsam foundation rewards that confidence with real richness. Bitter, bold and utterly self-possessed. Anyone drawn to aromatic spicy fragrances will find Guess Gold Cologne, an Eau de Toilette, suits versatile day to evening occasions perfectly. Reach for Guess Gold Cologne again and again without ever tiring of it.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet

  • Nicole Miller

    100 ml · EDP

    $24.99$85.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet