Daily Fragrance Scout

Guess fragrance prices

As of Oct 1, 2026: Guess full bottles start at $8.95, with a median $0.24/ml across 78 bottle sizes we price, compared across 6 retailers. 73 fragrances, 149 live offers in total. The deepest markdown against list price is 65%.

Best value per ml right now: Guess Bella Vita La Mia at $0.32/ml for the 100 ml. Most widely stocked: Guess 1981 Los Angeles, carried by 3 providers.

Figures as of Oct 1, 2026 · sold-out listings excluded

How much does Guess perfume cost?
Guess full bottles start at $8.95 across the 6 retailers we track (as of Oct 1, 2026). The median price is $0.24/ml over 78 bottle sizes, 0.4× the catalog-wide median of $0.63/ml: one of the cheaper houses we price. Prices are the retailers' live listings, not list price.
Where is Guess cheapest?
FragranceShop holds the lowest live price on 42 of the 86 Guess bottles we track (49%) (as of Oct 1, 2026). The other 51% are split across the other stores, so the cheapest seller changes bottle by bottle; each fragrance page shows every store's current price for each size.
What is the best value Guess bottle right now?
Guess Bella Vita La Mia at $0.32/ml for the 100 ml (as of Oct 1, 2026), the lowest price per millilitre of any Guess full bottle with a live offer. Value here is arithmetic on the asking price and the size, nothing else.

Guess compared

Ranked by how many providers carry each one, the prices with the most to compare against.

  • Guess

    3 providers

    1981 Los Angeles

    EDT · Men

    Bottle size for Guess 1981 Los Angeles

    $21.95$0.22/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Guess

    3 providers

    Dare

    EDT · Men

    Bottle size for Guess Dare

    $23.79$0.24/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Guess

    2 providers

    Girl Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Guess Girl Perfume

    $14.95$0.30/ml

    $19.95$0.20/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Guess

    2 providers

    Girl Belle Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Guess Girl Belle Perfume

    $15.95$0.32/ml

    $20.95$0.21/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $8.95$0.04/ml

  • Guess

    2 providers

    Gold

    EDT · Men

    Bottle size for Guess Gold

    $22.95$0.31/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • Guess

    2 providers

    Gold

    EDP · Women

    Bottle size for Guess Gold

    $25.89$0.35/ml

    best of 2 providers at 75 ml

Every Guess fragrance we price

Every Guess fragrance we price

A7

B4

D5

E1

F2

G8

I3

L1

M1

N3

O2

P1

S20

T3

U4

#8

Live Guess offers