Daily Fragrance Scout
Guess Seductive Desire bottle

Guess Seductive Desire

Eau de ToiletteWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Guess Seductive Desire is $25.99 for 100 ml at Maple Prime ($0.26/ml, read 1 hour ago), compared across 2 retailers.

The 100 ml ranges from $25.99 at Maple Prime to $27.29 at FragranceNet, a $1.30 spread, 5% of the higher price, across 2 sellers.

Per millilitre the 100 ml works out at $0.26/ml against $0.36/ml for the 75 ml, so the 100 ml is the better value at today's prices.

The lowest we have recorded for the 100 ml in 51 days of tracking is $25.99 on Aug 13; which is where it sits now.

Lowest price
$25.99

100 ml · 2 providers

Average price
$0.32/ml

per ml: 2 sizes cannot share a dollar average

Best value
$0.26/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 4, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$27.29$25.99
Aug 11, 202649 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$25.99
Average now:
$26.64
Trend:
−$0.65 since Aug 11, 2026

Guess Seductive Desire: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Guess Seductive Desire?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $25.99 for the 100 ml bottle at Maple Prime (read 1 hour ago), compared across 2 retailers. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $25.99 a good price for Guess Seductive Desire?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether Maple Prime is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Guess Seductive Desire cost?
Guess Seductive Desire starts at $25.99 for a 100 ml bottle across the 2 sellers we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Guess Seductive Desire?
The best value we track is $0.26/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Guess Seductive Desire?
The lowest price we have recorded for the 100 ml size is $25.99, tracking since Aug 11, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Guess Seductive Desire cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Guess

Other Guess fragrances we price across providers.

  • Guess

    3 providers

    1981 Los Angeles

    EDT · Men

    Bottle size for Guess 1981 Los Angeles

    $21.95$0.22/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Guess

    3 providers

    Dare

    EDT · Men

    Bottle size for Guess Dare

    $23.79$0.24/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Guess

    2 providers

    Girl Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Guess Girl Perfume

    $14.95$0.30/ml

    $19.95$0.20/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Nino Cerruti

    2 providers

    Cerruti 1881

    EDT · Men

    Bottle size for Nino Cerruti Cerruti 1881

    $23.79$0.48/ml

    $27.29$0.27/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $52.49$0.26/ml

  • Ariana Grande

    2 providers

    Ari Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Ariana Grande Ari Perfume

    $51.95$1.04/ml

    $25.95$0.26/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Parfums Gres

    1 provider

    Cabotine Gold

    EDT

    Bottle size for Parfums Gres Cabotine Gold

    $12.99$0.26/ml

    $52.25$0.52/ml

  • Hugo Boss

    1 provider

    Hugo

    EDT · Men

    Bottle size for Hugo Boss Hugo

    $36.39$0.29/ml

    $52.49$0.26/ml