Issey Miyake Le Sel D'issey
100 ml · EDP
$65.99$135.00$0.66/ml
at Maple Prime
$22.20 cheaper than the next best store
tracked low

Online retailer carrying designer and niche fragrances alongside grooming lines.
https://mapleprime.com
We compare this store's prices from its authorized data feed. We never handle its bottles and cannot verify product authenticity ourselves. How discount pricing works
Houses where this store held the lowest price on a bottle at least one other tracked seller also had in stock. Bottles only, and contested bottles only: being the only seller of something is not a win.
Counted over bottles we have seen priced by two or more sellers, so these are small samples on a young catalog.
We cannot vouch for a store we have never bought from, so here is what Maple Prime measures as. Maple Prime sends us 4,360 listings (1,382 marked in stock) across 1,246 fragrances from 284 houses, read from the product endpoint their own storefront publishes, read since Aug 13, 2026 and last on Oct 1, 2026, 00:03 UTC, with prices 8.5% below the market median on the 281 bottles it shares with other stores.
Measured from prices we have recorded since Aug 13, 2026. Everything above describes that window and nothing before it.
Whether the bottle in the box is genuine. We compare prices from Maple Prime's authorized data feed and we have never handled one of their bottles, so we cannot verify authenticity and we do not claim to. Anyone telling you a price-comparison site has authenticated a fragrance is selling you something. What we do and do not check.
We may earn a commission if you buy through our link to Maple Prime (through their own referral programme). It never changes your price, and it never changes their position here: offers are ordered by price, and every figure above is computed the same way for every store whether we earn from them or not.
922 deals · page 1 of 39
100 ml · EDP
$65.99$135.00$0.66/ml
at Maple Prime
$22.20 cheaper than the next best store
tracked low
100 ml · Extrait
$239.99$559.00$2.40/ml
at Maple Prime
100 ml · EDP
$31.99$120.00$0.32/ml
at Maple Prime
$10.00 cheaper than the next best store
tracked low
100 ml · EDT
$34.99$95.00$0.35/ml
at Maple Prime
$11.20 cheaper than the next best store
tracked low
200 ml · EDP · Tester
$71.99$250.00$0.36/ml
at Maple Prime
tracked low
40 ml · EDT
$33.99$64.00$0.85/ml
at Maple Prime
$21.96 cheaper than the next best store
tracked low
60 ml · EDP
$30.99$74.00$0.52/ml
at Maple Prime
tracked low
100 ml · EDC
$170.99$343.00$1.71/ml
at Maple Prime
$39.70 cheaper than the next best store
tracked low
100 ml · EDP
$35.99$79.00$0.36/ml
at Maple Prime
tracked low
100 ml · EDP
$32.99$80.00$0.33/ml
at Maple Prime
$11.10 cheaper than the next best store
tracked low
100 ml · Extrait
$38.99$95.00$0.39/ml
at Maple Prime
tracked low
100 ml · EDP
$201.99$470.00$2.02/ml
at Maple Prime
over usual
100 ml · EDP
$512.99$1,200.00$5.13/ml
at Maple Prime
tracked low
100 ml · EDP
$34.99$80.00$0.35/ml
at Maple Prime
tracked low
80 ml · EDP
$34.99$75.00$0.44/ml
at Maple Prime
tracked low
100 ml · EDP
$30.99$65.00$0.31/ml
at Maple Prime
tracked low
100 ml · Extrait · Tester
$42.99$90.00$0.43/ml
at Maple Prime
$6.70 cheaper than the next best store
tracked low
80 ml · EDP
$38.99$125.00$0.49/ml
at Maple Prime
over usual
80 ml · EDP
$34.99$70.00$0.44/ml
at Maple Prime
tracked low
100 ml · Extrait · Tester
$42.99$90.00$0.43/ml
at Maple Prime
$28.60 cheaper than the next best store
tracked low
100 ml · EDP
$44.99$95.00$0.45/ml
at Maple Prime
$6.80 cheaper than the next best store
tracked low
100 ml · Extrait
$34.99$110.00$0.35/ml
at Maple Prime
tracked low
100 ml · Parfum
$74.99$150.00$0.75/ml
at Maple Prime
tracked low
75 ml · EDP
$46.99$125.00$0.63/ml
at Maple Prime
$5.50 cheaper than the next best store
tracked low