Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Seductive →

Guess Seductive Perfume - 4.2 oz.

Guess Seductive Perfume - 4.2 oz.

$62.95

Size
125 ml($0.50/ml)
Concentration
Eau de Toilette
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Persuasion works at low volume in Guess Seductive Perfume, all the more effective for it, bergamot, black currant and pear bringing the top a juicy, lightly tart brightness that registers without ever demanding attention. Jasmine, African orange flower and orris root turn the centre soft and powdery, the orris adding a cool elegance beneath the fruit. Vanilla, olibanum and cashmere wood close it warm, smooth and faintly resinous, holding close to the skin for hours. The olibanum is the unexpected element here, a thread of incense running under all that vanilla, and it gives the dry down a quiet depth that rewards time rather than an instant impression. Wear this floral oriental Eau de Toilette, Guess Seductive Perfume, for brunch dates and garden parties, and let its character do the rest. Reach for Guess Seductive Perfume again and again without ever tiring of it.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Nicole Miller

    100 ml · EDP

    $24.99$85.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet