Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Kismet →

Kismet For Women Perfume - 3.3 oz.

Kismet For Women Perfume - 3.3 oz.

$19.99$25.00

−20%

You save $5.01$0.20/ml

Size
100 ml($0.20/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Something distinctive runs through Kismet For Women Perfume from Maison Alhambra right from the top, apricot, jasmine and rose combining for juicy fruit paired with floral richness. Tuberose and narcissus deepen the heart into something heady and intensely floral. Amber and cedar close the drydown warm and gently woody. Tuberose and narcissus together in the heart is about as intense a white floral pairing as perfumery offers, and it gives this presence beyond its accessible price point. Kismet For Women Perfume is a floral fruity Eau de Parfum, suited to evening wear and special occasions. Maison Alhambra built floral intensity into this one.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet