Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Ktoret Daydream →

Ktoret Daydream Perfume - 3.4 oz.

Ktoret Daydream Perfume - 3.4 oz.

$129.99$140.00

−7%

You save $10.01$1.30/ml

Size
100 ml($1.30/ml)
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

A hazy, sun warmed mood opens Ktoret Daydream Perfume from Michael Malul, mandarin, hedione and peach nectar combining for a bright, juicy top. Gardenia, solar floral and vanilla orchard deepen the centre into something warm and dreamlike. Cedarwood, sandalwood and ambrofix close the base clean, woody and modern. Hedione in the top is a distinctive material choice, adding a diffusive, almost jasmine like radiance rarely called out by name. Ktoret Daydream Perfume is a woody citrus Eau de Parfum, suited to daytime elegance. Michael Malul built a hazy, sunlit mood into this one.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet