Daily Fragrance Scout

Compare all prices for La Nuit De L'Homme Le →

La Nuit De L'Homme Le Cologne - 2.0 oz.

La Nuit De L'Homme Le Cologne - 2.0 oz.

$120.99$125.00

−3%

You save $4.01$2.02/ml

Size
60 ml($2.02/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

For evenings that call for presence, La Nuit de l'Homme Le Cologne from Yves Saint Laurent opens on cardamom and grapefruit, a spiced citrus top with marked confidence. Leather, lavender and clary sage settle the core into something dry and aromatic, the leather lending edge. Tonka bean, sandalwood, patchouli and vetiver close the foundation warm, woody and richly layered. Leather appearing in the heart rather than the base is the distinctive move here, letting that edge show through earlier than most masculines allow. La Nuit de l'Homme Le Cologne is a spicy woody Eau de Parfum, built for evening wear and special occasions. Yves Saint Laurent built an evening signature here, and it hasn't dated.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Pure Couture Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$85.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet