Daily Fragrance Scout
Yves Saint Laurent La Nuit De L'Homme Le bottle

Yves Saint Laurent La Nuit De L'Homme Le

Eau de ParfumMen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Yves Saint Laurent La Nuit De L'Homme Le is $145.99 for 100 ml at Fragrance Outlet ($1.46/ml, read under an hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$145.99

100 ml · 1 provider

Average price
$145.99

across 1 provider at 100 ml

Best value
$1.46/ml

at 100 ml

Biggest discount
−3%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$145.99
Sep 28, 20264 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$145.99
Average now:
$145.99
Trend:
flat

Yves Saint Laurent La Nuit De L'Homme Le: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Yves Saint Laurent La Nuit De L'Homme Le?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $145.99 for the 100 ml bottle at Fragrance Outlet (read under an hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
How much does Yves Saint Laurent La Nuit De L'Homme Le cost?
Yves Saint Laurent La Nuit De L'Homme Le starts at $145.99 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Yves Saint Laurent La Nuit De L'Homme Le?
The best value we track is $1.46/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Yves Saint Laurent La Nuit De L'Homme Le cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Yves Saint Laurent

Other Yves Saint Laurent fragrances we price across providers.

  • Yves Saint Laurent

    5 providers

    Myslf

    EDP · Men

    Bottle size for Yves Saint Laurent Myslf

    $4.99$4.99/ml

    $20.99$4.20/ml

    $28.99$2.90/ml

    $82.95$2.07/ml

    best of 2 providers at 40 ml

    $113.95$1.90/ml

    best of 2 providers at 60 ml

    $104.95$1.05/ml

    best of 4 providers at 100 ml

    $165.95$1.11/ml

    best of 3 providers at 150 ml

  • Yves Saint Laurent

    4 providers

    Y Intense

    EDP · Men

    Bottle size for Yves Saint Laurent Y Intense

    $4.50$4.50/ml

    $17.99$3.60/ml

    $28.99$2.90/ml

    $88.95$1.48/ml

    best of 2 providers at 60 ml

    $107.95$1.08/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Yves Saint Laurent

    3 providers

    Black Opium Glitter

    EDP

    Bottle size for Yves Saint Laurent Black Opium Glitter

    $6.99$6.99/ml

    $29.99$6.00/ml

    $24.49$2.45/ml

    best of 2 providers at 10 ml

    $83.99$2.80/ml

    $104.99$2.33/ml

    $110.99$2.22/ml

    $126.69$1.41/ml

    best of 2 providers at 90 ml

  • Yves Saint Laurent

    3 providers

    L'homme

    EDT · Men

    Bottle size for Yves Saint Laurent L'homme

    $3.99$3.99/ml

    $14.99$3.00/ml

    $24.99$2.50/ml

    $99.99$1.67/ml

    $74.99$0.75/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $149.95$0.75/ml

    best of 2 providers at 200 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Tom Ford

    3 providers

    Ombre Leather

    EDP · Unisex

    Bottle size for Tom Ford Ombre Leather

    $4.99$4.99/ml

    $21.99$4.40/ml

    $34.99$3.50/ml

    $137.95$2.76/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $145.98$1.46/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Christian Dior

    2 providers

    Poison Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Christian Dior Poison Perfume

    $85.95$1.72/ml

    $145.95$1.46/ml

  • Dior

    2 providers

    Hypnotic Poison

    EDT · Women

    Bottle size for Dior Hypnotic Poison

    $3.99$3.99/ml

    $14.99$3.00/ml

    $24.99$2.50/ml

    $115.99$2.32/ml

    $145.99$1.46/ml

  • Liquides Imaginaires

    1 provider

    Buddha Blend

    EDP · Unisex

    Bottle size for Liquides Imaginaires Buddha Blend

    $145.59$1.46/ml