Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Le →

Le Parfum Cologne - 4.0 oz.

Le Parfum Cologne - 4.0 oz.

$120.00

Size
118 ml($1.02/ml)
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
1 hour ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Launched in 2015, the Le Parfum fragrance for men by Automaker Mercedes Benz celebrates the very essence German automotive perfection. Bottled in an exquisite flacon with iridescent colors, the fragrance boasts of a woody and chypre-like scent. This overall woody fragrance consists of notes borrowed from cascalone, bergamot, elegant violet leaves, saffron, vetiver, amber, patchouli, pink pepper. Le Parfum is aimed at men who have a preference for quality. It’s a perfect choice as office wear or for a weekend night at the club. SCENT Top Notes are Bergamot, Pink Pepper Middle Notes are Elegant Violet Leaves, Galbanum, Saffro Base Notes are Patchouli, Vetiver, Cascalone, Oud and Amber

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • Jean Charles Brosseau Ombre Rose

    100 ml · EDT

    $39.99$80.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet