Daily Fragrance Scout
Mercedes Benz Le bottle

Mercedes Benz Le

ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Mercedes Benz Le is $120.00 for 118 ml at Fragrance Outlet ($1.02/ml, read under an hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$120.00

118 ml · 1 provider

Average price
$120.00

across 1 provider at 118 ml

Best value
$1.02/ml

at 118 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 118 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$120.00
Sep 28, 20264 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$120.00
Average now:
$120.00
Trend:
flat

Mercedes Benz Le: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Mercedes Benz Le?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $120.00 for the 118 ml bottle at Fragrance Outlet (read under an hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
How much does Mercedes Benz Le cost?
Mercedes Benz Le starts at $120.00 for a 118 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Mercedes Benz Le?
The best value we track is $1.02/ml per millilitre at the 118 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Mercedes Benz Le cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Mercedes Benz

Other Mercedes Benz fragrances we price across providers.

  • Mercedes Benz

    3 providers

    Select

    EDT · Men

    Bottle size for Mercedes Benz Select

    $32.50$0.33/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Mercedes Benz

    2 providers

    Man Grey

    EDT · Men

    Bottle size for Mercedes Benz Man Grey

    $23.99$0.48/ml

    $64.00$0.64/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Mercedes Benz

    2 providers

    Man

    EDT · Men

    Bottle size for Mercedes Benz Man

    $35.00$0.35/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Mercedes Benz

    2 providers

    Club

    EDT

    Bottle size for Mercedes Benz Club

    $42.00$0.42/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Burberry

    3 providers

    Her Elixir

    EDP · Women

    Bottle size for Burberry Her Elixir

    $79.95$1.78/ml

    $114.95$2.30/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $101.95$1.02/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Ralph Lauren

    2 providers

    Ralph's Club New York

    EDP · Men

    Bottle size for Ralph Lauren Ralph's Club New York

    $20.99$3.00/ml

    $91.69$1.53/ml

    best of 2 providers at 60 ml

    $112.69$1.02/ml

  • Jimmy Choo

    1 provider

    Floral Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Jimmy Choo Floral Perfume

    $91.95$1.02/ml