Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Mankind →

Mankind Cologne - 6.7 oz.

Mankind Cologne - 6.7 oz.

$42.99$95.00

−55%

You save $52.01$0.21/ml

Size
200 ml($0.21/ml)
Concentration
Eau de Toilette
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
26 minutes ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Kenneth Cole Mankind Cologne is a bold and confident fragrance that reflects strength, individuality, and modern masculinity. Fresh yet warm, Kenneth Cole Mankind Cologne blends crisp fruits, aromatic spices, and rich woods to create a scent that feels dynamic, refined, and effortlessly masculine.The fragrance opens with an energetic burst of pineapple, cardamom, ginger and tarragon, delivering an immediate sense of confidence. At its heart, mankind cologne reveals the smooth woody and spicy nuances of cedar, vetiver and cinnamon that add depth and character. As the scent settles, Kenneth Cole Mankind Eau de Toilette unfolds into a warm, earthy base of oakmoss, musk, sandalwood and tonka bean, leaving a masculine trail that feels grounded and long-lasting.Versatile and modern, Kenneth Cole Mankind Cologne is ideal for everyday wear, work environments, and casual evening occasions. Its balanced composition makes it a reliable signature scent for men who value confidence and authenticity.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet