Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Mankind Hero →

Mankind Hero Cologne - 3.4 oz.

Mankind Hero Cologne - 3.4 oz.

$69.99$88.00

−20%

You save $18.01$0.70/ml

Size
100 ml($0.70/ml)
Concentration
Eau de Toilette
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Showing up ready is the entire premise, and Mankind Hero Cologne is built exactly for that version of a man. Mountain air, lemon, and coriander strike a crisp, invigorating top note, immediate and energizing from the very first spray. Lavender, vanilla, clary sage, and plum wood compose a warm, aromatic core, adding real depth to what began as something purely bright. Amberwood, white musk, coumarin, and oakmoss hold the drydown in smooth, grounded depth, a finish sturdy enough to survive a genuinely long and demanding day ahead. Kenneth Cole built this one to hold onto that early readiness all day, not just the first hour. Mankind Hero Cologne belongs to cooler months and understated occasions, a woody aromatic Eau de Toilette through and through. Reach for Mankind Hero Cologne again and again without ever tiring of it.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet