Daily Fragrance Scout
Mondaine Blooming Rose Perfume - 3.1 oz.

Mondaine Blooming Rose Perfume - 3.1 oz.

$39.99$110.00

−64%

You save $70.01$0.44/ml

Size
90 ml($0.44/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Mondaine is an unapologetically feminine fragrance from Paris Bleu Parfums that boasts of floral and fruity notes. This fragrance is for the woman off substance who takes pride in her feminine powers. She is woman of compassion, kindness, and grace. The Mondaine woman exhibits a strong will when needed, while remaining true to her gentle feminine nature. Her grace and poise are the envy of lesser women. SCENT Top Notes are Grapefruit, Black Currant, Pink Pepper Middle Notes are Peach, Rose, Peony, Freesia, Lily-Of-The-Valley Base Notes are Musk, Cedar And Sweet Notes

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet