Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Ombre Rose →

Ombre Rose Perfume - 3.4 oz.

Ombre Rose Perfume - 3.4 oz.

$39.99$80.00

−50%

You save $40.01$0.40/ml

Size
100 ml($0.40/ml)
Concentration
Eau de Toilette
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
1 hour ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Ombre Rose from Jean Charles Brosseau is a fragrance of choice for the refined woman with a penchant for classic elegance. The femininity of the floral scents from iris and lily of the valley make it a soft, powdery fragrance. Ombre Rose L'Original was created by Francoise Caron in 1981. SCENT It has top notes of aldehydes, peach, geranium and brazilian rosewood. The middle notes are orris root, sandalwood, vetiver, lily-of-the-valley, ylang-ylang, rose and cedar. Base notes for Ombre Rose are iris, honey, cinnamon, tonka bean, vanilla, heliotrope and musk.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Nicole Miller

    100 ml · EDP

    $24.99$85.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet