Daily Fragrance Scout
Paul Sebastian Cologne - 4.0 oz. Tester

Paul Sebastian Cologne - 4.0 oz. Tester

$34.99$56.00

−38%

You save $21.01$0.30/ml

Size
118 ml($0.30/ml)
Packaging
Tester
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
1 hour ago

Tester bottle: identical fragrance in plain packaging, often without a fancy cap or retail box. That's why it's cheaper. Check the merchant's return policy before buying.

Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Paul Sebastian Cologne for Men is a timeless and sophisticated fragrance launched in 1979, that exudes confidence and elegance. This classic scent opens with a refined blend of aromatic spices, sage, nutmeg and lavender, creating a fresh yet warm introduction. The heart reveals a rich fusion of floral and herbal notes, ylang-ylang, rose, jasmine, and cloves adding depth and complexity to its composition. As it settles, the fragrance develops into a smooth and masculine base of woodsy undertones of musk, amber, oakmoss and patchouli, providing a lasting impression of refinement. Perfect for both day and evening wear, Paul Sebastian Men’s Cologne Spray is a signature scent for those who appreciate understated luxury and enduring sophistication.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Nicole Miller

    100 ml · EDP

    $24.99$85.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet