Exclusive Selection Laurin
100 ml · EDP
$20.00$78.00$0.20/ml
at Fragrance Outlet
Compare all prices for Philos Centro Fragrance →

$17.99$29.00
You save $11.01$0.18/ml
Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.
An unusual pairing opens Philos Centro Unisex Fragrance from Maison Alhambra, hyacinth and pineapple combining for a green, tropical floral top unlike a standard citrus lead. Iris, pink pepper and jasmine build a powdery, lightly spiced centre. Musk, amber, vetiver, vanilla and patchouli close the base in considerable depth, five materials layering into something rich and long lasting. Hyacinth alongside pineapple is the detail worth noting, a spring floral meeting a tropical fruit in a combination rarely attempted. Philos Centro Unisex Fragrance is a floral fruity Eau de Parfum, suited to versatile daytime wear. Maison Alhambra built an unexpected pairing into the top here.
Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.
100 ml · EDP
$20.00$78.00$0.20/ml
at Fragrance Outlet
90 ml · EDT
$39.99$90.00$0.44/ml
at Fragrance Outlet
100 ml · EDP
$39.99$90.00$0.40/ml
at Fragrance Outlet
200 ml · EDT
$42.99$95.00$0.21/ml
at Fragrance Outlet
100 ml · EDP
$39.99$99.00$0.40/ml
at Fragrance Outlet
100 ml · EDT
$24.99$65.00$0.25/ml
at Fragrance Outlet
100 ml
$11.99$35.00$0.12/ml
at Fragrance Outlet
100 ml · EDP
$24.99$85.00$0.25/ml
at Fragrance Outlet