Daily Fragrance Scout

Compare all prices for To Be The King →

Police To Be The King Cologne - 4.2 oz.

Police To Be The King Cologne - 4.2 oz.

$57.00$60.00

−5%

You save $3.00$0.46/ml

Size
125 ml($0.46/ml)
Concentration
Eau de Toilette
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
1 hour ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Attention isn't requested here, it's simply commanded, and Police To Be The King Cologne makes that clear immediately from the very first spray. Nutmeg, cardamom, cedar, lemon, and bay leaf spark a sharp, spiced top note. Lavender, cashmere wood, amber, and artemisia build a smooth, aromatic heart with real depth, softening the initial intensity without losing any of its authority. Woodsy notes, tonka bean, orange blossom, and resins leave the foundation in warm, resinous richness, a finish built to hold a room's attention. It carries itself with the kind of certainty that never needs to be loud to be noticed. Police To Be The King Cologne, a woody spicy Eau de Toilette, is built for autumn and winter wear.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • Pure Couture Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$85.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet