Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Pumpkin Pie →

Pumpkin Pie - 4 oz.

Pumpkin Pie - 4 oz.

$37.53$39.50

−5%

You save $1.97$0.32/ml

Size
118 ml($0.32/ml)
Packaging
New in box
For
Unisex
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Most of what defines Demeter Pumpkin Pie Cologne could come straight from a spice rack, pumpkin and nutmeg bringing the top a warm, slightly vegetal character, the pumpkin lending a genuine squash quality rather than a sugary one. Cinnamon and ginger build the core into the familiar baking spice accord, dry and warming rather than sweet. Sugar and clove finish it, the sugar arriving last and turning the composition into dessert only at the very end. Holding the sweetness back until the drydown is the clever part, since it means the fragrance smells like a pie being made rather than one already served. Pumpkin Pie belongs to fall and winter wear, a gourmand Cologne through and through. Comfortable, dependable and unmistakably Demeter, Pumpkin Pie wears exactly as promised.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Nicole Miller

    100 ml · EDP

    $24.99$85.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet