Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Rose Cardin →

Rose Cardin Perfume - 3.4 oz.

Rose Cardin Perfume - 3.4 oz.

$74.99$85.00

−12%Tracked low

You save $10.01$0.75/ml

Size
100 ml($0.75/ml)
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
5 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Pierre Cardin's Rose Cardin Eau de Parfum is floral and resinous, built for layered femininity. Brazilian rosewood, coriander, aldehydes, cardamom and fruity notes open with a bright, spiced freshness, while rose, carnation, ylang ylang, jasmine and lily of the valley bring a lush floral heart. Patchouli, incense, musk, vetiver, sandalwood and amber close the composition with a rich, grounded finish. Suited to refined evening wear.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Tracked low

The lowest price we have recorded for this listing in the 5 days we have tracked it.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Diplomate Pour Homme Cologne

    100 ml · EDT

    $39.99$82.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet