Daily Fragrance Scout

Pierre Cardin fragrance prices

As of Oct 2, 2026: Pierre Cardin full bottles start at $5.95, with a median $0.20/ml across 11 bottle sizes we price, compared across 4 retailers. 13 fragrances, 29 live offers in total. The deepest markdown against list price is 23%.

Best value per ml right now: Pierre Cardin Fusion at $0.56/ml for the 90 ml. Most widely stocked: Pierre Cardin Rose Cardin, carried by 2 providers.

Figures as of Oct 2, 2026 · sold-out listings excluded

How much does Pierre Cardin perfume cost?
Pierre Cardin full bottles start at $5.95 across the 4 retailers we track (as of Oct 2, 2026). The median price is $0.20/ml over 11 bottle sizes, 0.3× the catalog-wide median of $0.61/ml: one of the cheaper houses we price. Prices are the retailers' live listings, not list price.
Where is Pierre Cardin cheapest?
FragranceNet holds the lowest live price on 8 of the 16 Pierre Cardin bottles we track (50%) (as of Oct 2, 2026). The other 50% are split across the other stores, so the cheapest seller changes bottle by bottle; each fragrance page shows every store's current price for each size.
What is the best value Pierre Cardin bottle right now?
Pierre Cardin Fusion at $0.56/ml for the 90 ml (as of Oct 2, 2026), the lowest price per millilitre of any Pierre Cardin full bottle with a live offer. Value here is arithmetic on the asking price and the size, nothing else.

Pierre Cardin compared

Ranked by how many providers carry each one, the prices with the most to compare against.

  • Pierre Cardin

    2 providers

    Fusion

    EDT · Men

    Bottle size for Pierre Cardin Fusion

    $49.95$0.56/ml

    best of 2 providers at 90 ml

  • Pierre Cardin

    2 providers

    Rose Cardin

    EDP · Women

    Bottle size for Pierre Cardin Rose Cardin

    $20.99$0.21/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Pierre Cardin

    1 provider

    Rose Cardin Perfume

    EDP

    Bottle size for Pierre Cardin Rose Cardin Perfume

    $74.95$0.75/ml

  • Pierre Cardin

    1 provider

    Bleu Marine

    EDT · Men

    Bottle size for Pierre Cardin Bleu Marine

    $14.69$0.20/ml

  • Pierre Cardin

    1 provider

    Choc De Cardin

    EDP · Women

    Bottle size for Pierre Cardin Choc De Cardin

    $14.69$0.15/ml

  • Pierre Cardin

    1 provider

    Pour Femme

    EDP · Women

    Bottle size for Pierre Cardin Pour Femme

    $15.39$0.15/ml

  • Pierre Cardin

    1 provider

    Pour Homme

    EDT · Men

    Bottle size for Pierre Cardin Pour Homme

    $16.09$0.16/ml

Every Pierre Cardin fragrance we price

Every Pierre Cardin fragrance we price

Live Pierre Cardin offers