Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Shaghaf Oud Tonka Fragrance →

Shaghaf Oud Tonka Unisex Fragrance - 2.5 oz.

Shaghaf Oud Tonka Unisex Fragrance - 2.5 oz.

$40.99$64.00

−36%

You save $23.01$0.55/ml

Size
75 ml($0.55/ml)
Packaging
New in box
For
Unisex
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Warmth begins on a single note in Shaghaf Oud Tonka Unisex Fragrance from Swiss Arabian, almond alone opening the top marzipan sweet and immediately rich. Tunisian orange blossom, cinnamon and Turkey rose deepen the core into something floral, spiced and richly layered. Tonka bean, vanilla and amberwood close the drydown deeply sweet and woody. Naming both the orange blossom's and the rose's specific origin is an unusually precise choice for a heart this floral. Shaghaf Oud Tonka Unisex Fragrance is a gourmand floral Eau de Parfum from Swiss Arabian, suited to evening wear and special occasions. Swiss Arabian let precision define the middle stage of this one.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Nicole Miller

    100 ml · EDP

    $24.99$85.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet