Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Stetson Original →

Stetson Original Cologne - 2.25 oz.

Stetson Original Cologne - 2.25 oz.

$19.99$23.00

−13%

You save $3.01$0.31/ml

Size
65 ml($0.31/ml)
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
1 hour ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

This was launched by the design house of Coty in the year 1981.The nose behind this fragrance is Coty.Top notes are Lime, lavender, clary sage, bergamot and lemon; middle notes are Carnation, patchouli, orris root, jasmine, vetiver, cedar and geranium. Base notes are Honey, tonka bean, amber, musk and vanilla.This fragrance is classified as Herbal

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • Samba Red Perfume

    100 ml · EDT

    $13.99$45.00$0.14/ml

    at Fragrance Outlet