Daily Fragrance Scout
True Religion Cologne - 3.4 oz.

True Religion Cologne - 3.4 oz.

$49.99$79.00

−37%

You save $29.01$0.50/ml

Size
100 ml($0.50/ml)
Concentration
Eau de Toilette
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Vintage style and a nod to the brand's high-end jeans and clothing begins with the design of the bottle and packaging, but it is the fragrance of this timeless classic that has heads turning. Modern, yet unabashedly boho-chic, the metal and leather bottle conceals a masculine perfume with a citrus and herb top note, followed through with the deep mossy and patchouli laced notes. This rugged fragrance created in 2008 is perfect for the man of today who is looking for true-blue American style. SCENT Top note is Citrus Middle notes are Green and Herby Base notes are Oakmoss and Patchouli

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet