Daily Fragrance Scout
Vince Camuto Perfume - 3.4 oz.

Vince Camuto Perfume - 3.4 oz.

$89.99$102.00

−12%

You save $12.01$0.90/ml

Size
100 ml($0.90/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

The name Vince Camuto is often associated with accessories such as footwear, purses, and jeweler. However, the designer’s expertise doesn’t just end there. In September 2011, Vince Camuto, along with his wife and Creative Director, Louise Camuto, commissioned perfumer Steve DeMercado to concoct the ultimate fragrance for women. The end result of that effort was the magical Vince Camuto EDP for Women. This chypre-floral fragrance comes bottled in an exquisite glass flacon that wears the Vince Camuto logo as the cap. SCENT Top notes are Rum Absolute and Osmanthus Nectar. Middle notes are Bulgarian, Night Blossoming Jasmine and Leather. Base notes are Vanilla, Absolute, Sensual Patchouli, Hot Brazilian Amber and Leathery Musk.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet