Daily Fragrance Scout
Walk On Air Perfume - 3.4 oz. Tester

Walk On Air Perfume - 3.4 oz. Tester

$60.99$70.00

−13%

You save $9.01$0.61/ml

Size
100 ml($0.61/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
Tester
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
1 hour ago

Tester bottle: identical fragrance in plain packaging, often without a fancy cap or retail box. That's why it's cheaper. Check the merchant's return policy before buying.

Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

The Walk on Air fragrance was released by the Kate Spade fashion house in 2015. The fragrance has been formulated by Rodrigo Flores-Roux. The fragrance opens with elegant and exotic notes of linden blossom and Tunisian neroli, backed by a refreshing aromatic infusion of bergamot. Soon, a floral heart of magnolia, jasmine, narcissus and heart of lily sets in, followed by an earthy base of violet leaf, iris and crinum lily. SCENT Top notes of Tunisian neroli, linden blossom, Solomon’s seal and Calabrian Middle notes of narcissus, Egyptian jasmine, magnolia and heart of lily Base notes of violet leaf, crinum lily and white iris

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet