Daily Fragrance Scout
Affinessence Rose Reglisse bottle

Affinessence Rose Reglisse

Eau de Parfum

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of Affinessence Rose Reglisse is $111.99 for 50 ml at FragranceNet ($2.24/ml, read Oct 3, 2026, 21:30 UTC), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$111.99

50 ml · 1 provider

Average price
$111.99

across 1 provider at 50 ml

Best value
$2.24/ml

at 50 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 3, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 50 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

Not enough price history for 50 ml yet. The chart appears once a price has been observed on at least two days.

Affinessence Rose Reglisse: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Affinessence Rose Reglisse?
The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $111.99 for the 50 ml bottle at FragranceNet (read Oct 3, 2026, 21:30 UTC). Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
How much does Affinessence Rose Reglisse cost?
Affinessence Rose Reglisse starts at $111.99 for a 50 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Affinessence Rose Reglisse?
The best value we track is $2.24/ml per millilitre at the 50 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Affinessence Rose Reglisse cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Kayali

    2 providers

    Yum Boujee Marshmallow 81

    EDP · Women

    Bottle size for Kayali Yum Boujee Marshmallow 81

    $21.97$4.39/ml

    $139.00$2.78/ml

    $223.99$2.24/ml

  • Tiziana Terenzi

    2 providers

    Smeralda

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Tiziana Terenzi Smeralda

    $223.99$2.24/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Jorum Studio

    1 provider

    Paradisi

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Jorum Studio Paradisi

    $112.00$2.24/ml