Al Haramain
4 providers
Amber Oud Gold Edition
EDP · Unisex
$12.99$2.60/ml
$34.00$0.57/ml
best of 4 providers at 60 ml
$49.99$0.50/ml
$75.95$0.64/ml
best of 2 providers at 118 ml
$72.99$0.36/ml
Lowest live price · 75 ml ·
Affiliate link. We may earn a commission
As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of Al Haramain Amber Oud Gold 999.9 Perfume is $37.95 for 75 ml at FragranceShop ($0.51/ml, read Oct 3, 2026, 20:46 UTC), compared across 2 retailers.
Per millilitre the 100 ml works out at $0.55/ml against $0.51/ml for the 75 ml, so the 75 ml is the better value at today's prices.
The lowest we have recorded for the 75 ml in 12 days of tracking is $37.95 on Sep 21; which is where it sits now.
75 ml · 2 providers
per ml: 2 sizes cannot share a dollar average
at 75 ml
full bottle, off list price
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.
| Size | FragranceNet | FragranceShop | Average |
|---|---|---|---|
| 75 mlbest $0.51/ml | not carried | $37.95besttracked lowread Oct 3, 2026, 20:46 UTC | $37.95across 1 provider |
| 100 mlbest $0.55/ml | $54.59bestTesterread Oct 3, 2026, 21:30 UTC | not carried | $54.59across 1 provider |
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 3, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.
Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.
Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.
Other Al Haramain fragrances we price across providers.
Al Haramain
4 providers
EDP · Unisex
$12.99$2.60/ml
$34.00$0.57/ml
best of 4 providers at 60 ml
$49.99$0.50/ml
$75.95$0.64/ml
best of 2 providers at 118 ml
$72.99$0.36/ml
Al Haramain
3 providers
EDP · Women
$59.99$1.00/ml
best of 3 providers at 60 ml
Al Haramain
3 providers
EDP · Men
$16.79$2.10/ml
$49.95$0.83/ml
best of 2 providers at 60 ml
$70.95$0.60/ml
best of 3 providers at 118 ml
Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre, within middle eastern & arabian.