Daily Fragrance Scout
Al Wataniah Durrat Al Aroos bottle

Al Wataniah Durrat Al Aroos

Eau de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of Al Wataniah Durrat Al Aroos is $19.59 for 80 ml at FragranceNet ($0.24/ml, read Oct 3, 2026, 21:30 UTC), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$19.59

80 ml · 1 provider

Average price
$19.59

across 1 provider at 80 ml

Best value
$0.24/ml

at 80 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 3, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 80 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

Not enough price history for 80 ml yet. The chart appears once a price has been observed on at least two days.

Al Wataniah Durrat Al Aroos: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Al Wataniah Durrat Al Aroos?
The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $19.59 for the 80 ml bottle at FragranceNet (read Oct 3, 2026, 21:30 UTC). Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
How much does Al Wataniah Durrat Al Aroos cost?
Al Wataniah Durrat Al Aroos starts at $19.59 for a 80 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Al Wataniah Durrat Al Aroos?
The best value we track is $0.24/ml per millilitre at the 80 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Al Wataniah Durrat Al Aroos cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Al Wataniah

Other Al Wataniah fragrances we price across providers.

  • Al Wataniah

    1 provider

    Amnia

    EDP · Unisex

    Bottle size for Al Wataniah Amnia

    $21.69$0.22/ml

  • Al Wataniah

    1 provider

    Oud Mystery Intense

    EDP · Unisex

    Bottle size for Al Wataniah Oud Mystery Intense

    $19.59$0.20/ml

  • Al Wataniah

    1 provider

    Attar Al Wesal

    EDP · Unisex

    Bottle size for Al Wataniah Attar Al Wesal

    $19.59$0.20/ml

  • Al Wataniah

    1 provider

    Qasr Al Watan

    EDP · Unisex

    Bottle size for Al Wataniah Qasr Al Watan

    $21.69$0.22/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Calvin Klein

    3 providers

    Obsession

    EDP · Women

    Bottle size for Calvin Klein Obsession

    $7.79$1.56/ml

    $10.49$1.31/ml

    $12.59$0.84/ml

    $18.00$0.60/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $20.99$0.47/ml

    $82.99$1.66/ml

    $24.49$0.24/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Kenneth Cole

    3 providers

    Mankind Legacy

    EDT · Men

    Bottle size for Kenneth Cole Mankind Legacy

    $23.79$0.48/ml

    $23.79$0.24/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $74.99$0.37/ml

  • Royall

    1 provider

    Yacht

    EDT · Men

    Bottle size for Royall Yacht

    $55.99$0.24/ml

  • Calvin Klein

    3 providers

    Eternity

    EDT · Men

    Bottle size for Calvin Klein Eternity

    $8.44$1.69/ml

    $9.09$1.14/ml

    $21.69$0.72/ml

    best of 3 providers at 30 ml

    $30.09$0.67/ml

    $63.95$1.28/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $32.89$0.33/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $49.69$0.25/ml

    best of 3 providers at 200 ml