Daily Fragrance Scout
Amouroud Elixir La Rose Noire bottle

Amouroud Elixir La Rose Noire

Extrait de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of Amouroud Elixir La Rose Noire is $128.79 for 75 ml at FragranceNet ($1.72/ml, read Oct 3, 2026, 21:30 UTC), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$128.79

75 ml · 1 provider

Average price
$128.79

across 1 provider at 75 ml

Best value
$1.72/ml

at 75 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 3, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 75 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

Not enough price history for 75 ml yet. The chart appears once a price has been observed on at least two days.

Amouroud Elixir La Rose Noire: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Amouroud Elixir La Rose Noire?
The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $128.79 for the 75 ml bottle at FragranceNet (read Oct 3, 2026, 21:30 UTC). Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
How much does Amouroud Elixir La Rose Noire cost?
Amouroud Elixir La Rose Noire starts at $128.79 for a 75 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Amouroud Elixir La Rose Noire?
The best value we track is $1.72/ml per millilitre at the 75 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Amouroud Elixir La Rose Noire cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Amouroud

Other Amouroud fragrances we price across providers.

  • Amouroud

    2 providers

    Licorice Woods

    EDP

    Bottle size for Amouroud Licorice Woods

    $95.00$0.95/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Amouroud

    2 providers

    Sumptuous Flower

    EDP

    Bottle size for Amouroud Sumptuous Flower

    $89.00$0.89/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Amouroud

    1 provider

    Oud Du Jour

    EDP

    Bottle size for Amouroud Oud Du Jour

    $83.00$0.83/ml

  • Amouroud

    1 provider

    Miel Sauvage

    EDP

    Bottle size for Amouroud Miel Sauvage

    $99.00$0.99/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Yves Saint Laurent

    3 providers

    Libre

    EDT · Women

    Bottle size for Yves Saint Laurent Libre

    $3.99$3.99/ml

    $14.99$3.00/ml

    $26.99$2.70/ml

    $85.95$1.72/ml

    best of 2 providers at 50 ml

  • Yves Saint Laurent

    2 providers

    Libre Intense Perfume

    EDP

    Bottle size for Yves Saint Laurent Libre Intense Perfume

    $102.95$2.29/ml

    $116.95$2.34/ml

    $154.95$1.72/ml

  • Maison Crivelli

    2 providers

    Absinthe Boréale

    EDP · Unisex

    Bottle size for Maison Crivelli Absinthe Boréale

    $140.00$4.67/ml

    $172.19$1.72/ml

    best of 2 providers at 100 ml