Daily Fragrance Scout
Atralia Absolute Chill Fragrance bottle

Atralia Absolute Chill Fragrance

Eau de ParfumUnisex

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Atralia Absolute Chill Fragrance is $23.95 for 100 ml at Perfumania ($0.24/ml, read 1 hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$23.95

100 ml · 1 provider

Average price
$23.95

across 1 provider at 100 ml

Best value
$0.24/ml

at 100 ml

Biggest discount
−47%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$23.97$23.95
Aug 7, 202653 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$23.95
Average now:
$23.95
Trend:
flat

Atralia Absolute Chill Fragrance: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Atralia Absolute Chill Fragrance?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $23.95 for the 100 ml bottle at Perfumania (read 1 hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $23.95 a good price for Atralia Absolute Chill Fragrance?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether Perfumania is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Atralia Absolute Chill Fragrance cost?
Atralia Absolute Chill Fragrance starts at $23.95 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Atralia Absolute Chill Fragrance?
The best value we track is $0.24/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Atralia Absolute Chill Fragrance?
The lowest price we have recorded for the 100 ml size is $23.95, tracking since Aug 6, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Atralia Absolute Chill Fragrance cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Atralia

Other Atralia fragrances we price across providers.

  • Atralia

    2 providers

    Elixir Fragrance

    EDP · Unisex

    Bottle size for Atralia Elixir Fragrance

    $21.95$0.22/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Atralia

    2 providers

    Matcha Latte

    EDP · Unisex

    Bottle size for Atralia Matcha Latte

    $25.99$0.26/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Atralia

    2 providers

    Tonka Gold

    EDP

    Bottle size for Atralia Tonka Gold

    $20.95$0.21/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Calvin Klein

    2 providers

    Obsession

    EDP · Women

    Bottle size for Calvin Klein Obsession

    $12.59$0.84/ml

    $60.99$2.03/ml

    $20.99$0.47/ml

    $24.49$0.24/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Royall

    1 provider

    Yacht

    EDT · Men

    Bottle size for Royall Yacht

    $55.99$0.24/ml

  • Dana

    1 provider

    Canoe

    EDT · Men

    Bottle size for Dana Canoe

    $58.79$0.25/ml

  • Nino Cerruti

    2 providers

    Cerruti 1881

    EDT · Men

    Bottle size for Nino Cerruti Cerruti 1881

    $23.79$0.48/ml

    $27.29$0.27/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $52.49$0.26/ml