Daily Fragrance Scout
Attar Al Has Yellow bottle

Attar Al Has Yellow

Extrait de Parfum

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Attar Al Has Yellow is $169.00 for 100 ml at Olfactory Factory LLC ($1.69/ml, read under an hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$169.00

100 ml · 1 provider

Average price
$169.00

across 1 provider at 100 ml

Best value
$1.69/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Aug 31, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$169.00
Jul 25, 202661 observationsOct 1, 2026

8 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$169.00
Average now:
$169.00
Trend:
flat

Attar Al Has Yellow: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Attar Al Has Yellow?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $169.00 for the 100 ml bottle at Olfactory Factory LLC (read under an hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $169.00 a good price for Attar Al Has Yellow?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether Olfactory Factory LLC is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Attar Al Has Yellow cost?
Attar Al Has Yellow starts at $169.00 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Attar Al Has Yellow?
The best value we track is $1.69/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Attar Al Has Yellow?
The lowest price we have recorded for the 100 ml size is $169.00, tracking since Jul 25, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Attar Al Has Yellow cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Attar Al Has

Other Attar Al Has fragrances we price across providers.

  • Attar Al Has

    1 provider

    Libertys Way

    Extrait

    Bottle size for Attar Al Has Libertys Way

    $169.00$1.69/ml

  • Attar Al Has

    1 provider

    Anatolian Rose

    Extrait

    Bottle size for Attar Al Has Anatolian Rose

    $149.00$1.49/ml

  • Attar Al Has

    1 provider

    Ethereal Moonstone

    Extrait

    Bottle size for Attar Al Has Ethereal Moonstone

    $159.00$1.59/ml

  • Attar Al Has

    1 provider

    Kamuthraa

    Extrait

    Bottle size for Attar Al Has Kamuthraa

    $159.00$1.59/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Xerjoff

    5 providers

    Accento

    EDP · Unisex

    Bottle size for Xerjoff Accento

    $5.49$5.49/ml

    $15.99$3.20/ml

    $99.99$2.00/ml

    $169.00$1.69/ml

    best of 4 providers at 100 ml

  • Matiere Premiere

    4 providers

    Crystal Saffron

    EDP · Unisex

    Bottle size for Matiere Premiere Crystal Saffron

    $5.99$5.99/ml

    $25.00$4.17/ml

    $230.00$4.60/ml

    $169.00$1.69/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Creed

    4 providers

    Royal Water

    EDP · Unisex

    Bottle size for Creed Royal Water

    $4.99$4.99/ml

    $20.00$2.50/ml

    $153.95$3.08/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $319.99$4.27/ml

    $169.00$1.69/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $369.99$3.14/ml

    $426.95$1.71/ml

  • Byredo

    3 providers

    Black Saffron

    EDP · Unisex

    Bottle size for Byredo Black Saffron

    $51.79$5.18/ml

    $177.79$3.95/ml

    $169.00$1.69/ml

    best of 3 providers at 100 ml