Daily Fragrance Scout
Attar Collection Musk Kashmir bottle

Attar Collection Musk Kashmir

Extrait de Parfum

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Attar Collection Musk Kashmir is $139.00 for 80 ml at Olfactory Factory LLC ($1.74/ml, read 1 hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$139.00

80 ml · 1 provider

Average price
$139.00

across 1 provider at 80 ml

Best value
$1.74/ml

at 80 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 18, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 80 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$139.00
Jul 25, 202661 observationsOct 1, 2026

8 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$139.00
Average now:
$139.00
Trend:
flat

Attar Collection Musk Kashmir: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Attar Collection Musk Kashmir?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $139.00 for the 80 ml bottle at Olfactory Factory LLC (read 1 hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $139.00 a good price for Attar Collection Musk Kashmir?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether Olfactory Factory LLC is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Attar Collection Musk Kashmir cost?
Attar Collection Musk Kashmir starts at $139.00 for a 80 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Attar Collection Musk Kashmir?
The best value we track is $1.74/ml per millilitre at the 80 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Attar Collection Musk Kashmir?
The lowest price we have recorded for the 80 ml size is $139.00, tracking since Jul 25, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Attar Collection Musk Kashmir cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Attar Collection

Other Attar Collection fragrances we price across providers.

  • Attar Collection

    1 provider

    The Queen Of Sheba

    EDP

    Bottle size for Attar Collection The Queen Of Sheba

    $79.00$0.79/ml

  • Attar Collection

    1 provider

    The Persian Gold

    EDP

    Bottle size for Attar Collection The Persian Gold

    $62.00$0.62/ml

  • Attar Collection

    1 provider

    Crystal Love For Him

    EDP · Men

    Bottle size for Attar Collection Crystal Love For Him

    $59.00$0.59/ml

  • Attar Collection

    1 provider

    Al Rayhan

    EDP

    Bottle size for Attar Collection Al Rayhan

    $59.00$0.59/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Valentino

    3 providers

    Donna Born In Roma Extradose

    Parfum · Women

    Bottle size for Valentino Donna Born In Roma Extradose

    $21.69$2.71/ml

    $34.99$3.50/ml

    best of 2 providers at 10 ml

    $132.99$4.43/ml

    $156.79$3.14/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $174.29$1.74/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Navitus

    1 provider

    Parfums Creme Imperiale

    Parfum · Unisex

    Bottle size for Navitus Parfums Creme Imperiale

    $173.99$1.74/ml

  • Givenchy

    1 provider

    Irresistible Nectar

    EDP · Women

    Bottle size for Givenchy Irresistible Nectar

    $138.99$1.74/ml

  • Mizensir

    1 provider

    Legend Leather

    EDP · Unisex

    Bottle size for Mizensir Legend Leather

    $174.29$1.74/ml