Daily Fragrance Scout

Bharara Niche Femme Perfume

Eau de ParfumWomenMiddle Eastern & Arabian

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Bharara Niche Femme Perfume is $61.95 for 200 ml at FragranceShop ($0.31/ml, read 1 hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$61.95

200 ml · 1 provider

Average price
$61.95

across 1 provider at 200 ml

Best value
$0.31/ml

at 200 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 30, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 200 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$61.95
Sep 21, 202611 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$61.95
Average now:
$61.95
Trend:
flat

Bharara Niche Femme Perfume: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Bharara Niche Femme Perfume?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $61.95 for the 200 ml bottle at FragranceShop (read 1 hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $61.95 a good price for Bharara Niche Femme Perfume?
The lowest price we have recorded for this listing in the 11 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceShop is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Bharara Niche Femme Perfume cost?
Bharara Niche Femme Perfume starts at $61.95 for a 200 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Bharara Niche Femme Perfume?
The best value we track is $0.31/ml per millilitre at the 200 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Bharara Niche Femme Perfume?
The lowest price we have recorded for the 200 ml size is $61.95, tracking since Sep 21, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Bharara Niche Femme Perfume cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Bharara

Other Bharara fragrances we price across providers.

  • Bharara

    4 providers

    King

    EDP

    Bottle size for Bharara King

    $54.59$0.55/ml

    best of 4 providers at 100 ml

    $89.99$0.45/ml

    $299.99$0.30/ml

  • Bharara

    2 providers

    Boujee

    EDP · Unisex

    Bottle size for Bharara Boujee

    $74.19$0.74/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Bharara

    2 providers

    Elegance

    EDP · Unisex

    Bottle size for Bharara Elegance

    $61.59$0.62/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Bharara

    2 providers

    Enigma

    EDP · Unisex

    Bottle size for Bharara Enigma

    $61.59$0.62/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre, within middle eastern & arabian.

  • Armaf

    2 providers

    Club De Nuit Iconic

    EDP · Men

    Bottle size for Armaf Club De Nuit Iconic

    $9.79$1.22/ml

    $27.29$0.91/ml

    $64.99$0.32/ml

  • Armaf

    2 providers

    Club De Nuit

    EDP · Women

    Bottle size for Armaf Club De Nuit

    $8.39$1.20/ml

    $25.19$0.84/ml

    $34.99$0.33/ml

    $59.99$0.30/ml