Daily Fragrance Scout
Bois 1920 Aetherus bottle

Bois 1920 Aetherus

Eau de ParfumUnisex

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Bois 1920 Aetherus is $171.49 for 100 ml at FragranceNet ($1.71/ml, read under an hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$171.49

100 ml · 1 provider

Average price
$171.49

across 1 provider at 100 ml

Best value
$1.71/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Aug 29, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$171.49$154.69
Aug 11, 202649 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$154.69
Average now:
$171.49
Trend:
+$16.80 since Aug 11, 2026

Bois 1920 Aetherus: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Bois 1920 Aetherus?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $171.49 for the 100 ml bottle at FragranceNet (read under an hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $171.49 a good price for Bois 1920 Aetherus?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceNet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Bois 1920 Aetherus cost?
Bois 1920 Aetherus starts at $171.49 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Bois 1920 Aetherus?
The best value we track is $1.71/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Bois 1920 Aetherus?
The lowest price we have recorded for the 100 ml size is $154.69, tracking since Aug 11, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Bois 1920 Aetherus cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Bois 1920

Other Bois 1920 fragrances we price across providers.

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Thierry Mugler

    2 providers

    Angel

    EDP · Women

    Bottle size for Thierry Mugler Angel

    $50.99$3.40/ml

    $55.29$2.21/ml

    best of 2 providers at 25 ml

    $76.99$1.71/ml

    $144.99$2.90/ml

    $179.99$1.80/ml

  • Thameen

    2 providers

    Chords Elixir

    EDC

    Bottle size for Thameen Chords Elixir

    $9.99$5.00/ml

    $170.99$1.71/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Diptyque

    2 providers

    Oyedo

    EDT

    Bottle size for Diptyque Oyedo

    $136.49$2.73/ml

    $171.49$1.71/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Xerjoff

    1 provider

    Casamorati Regio

    EDP · Unisex

    Bottle size for Xerjoff Casamorati Regio

    $84.69$2.82/ml

    $171.49$1.71/ml