
Bvlgari Au The Bleu
Lowest live price · 150 ml ·
Affiliate link. We may earn a commission
As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Bvlgari Au The Bleu is $75.00 for 150 ml at Fragrance Outlet ($0.50/ml, read 1 hour ago), compared across 2 retailers.
The 150 ml ranges from $75.00 at Fragrance Outlet to $174.99 at FragranceNet, a $99.99 spread, 57% of the higher price, across 2 sellers.
The lowest we have recorded for the 150 ml in 51 days of tracking is $75.00 on Sep 28; which is where it sits now.
150 ml · 2 providers
across 2 providers at 150 ml
at 150 ml
full bottle, off list price
Prices by size and provider
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.
150 mlbest $0.50/ml
| Size | Fragrance Outlet | FragranceNet | Average |
|---|---|---|---|
| 150 mlbest $0.50/ml | $75.00best−54%read Oct 1, 2026, 02:48 UTC | $174.99tracked lowread Oct 1, 2026, 02:03 UTC | $125.00across 2 providers |
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.
Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.
Price dynamics: 150 ml
Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.
3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.
- Lowest:
- $75.00
- Average now:
- $125.00
- Trend:
- −$49.99 since Aug 11, 2026
Bvlgari Au The Bleu: questions and answers
- Where is the cheapest place to buy Bvlgari Au The Bleu?
- The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $75.00 for the 150 ml bottle at Fragrance Outlet (read 1 hour ago), compared across 2 retailers. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
- How much does Bvlgari Au The Bleu cost?
- Bvlgari Au The Bleu starts at $75.00 for a 150 ml bottle across the 2 sellers we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
- What is the price per millilitre of Bvlgari Au The Bleu?
- The best value we track is $0.50/ml per millilitre at the 150 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
- What is the lowest recorded price for Bvlgari Au The Bleu?
- The lowest price we have recorded for the 150 ml size is $75.00, tracking since Aug 11, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
- Why is Bvlgari Au The Bleu cheaper here than in stores?
- The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.
More from Bvlgari
Other Bvlgari fragrances we price across providers.
Bvlgari
3 providers
Man In Black
EDP · Men
$15.39$3.08/ml
$34.29$2.29/ml
$69.95$1.17/ml
best of 3 providers at 60 ml
$94.49$0.94/ml
best of 3 providers at 100 ml
$135.79$0.91/ml
Bvlgari
3 providers
Man Rain Essence
EDP · Men
$16.79$2.10/ml
$131.95$1.32/ml
best of 2 providers at 100 ml
Compares at a similar price
Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.
Jimmy Choo
3 providers
Man
EDT · Men
$31.49$1.05/ml
$44.09$0.88/ml
best of 3 providers at 50 ml
$49.69$0.50/ml
best of 3 providers at 100 ml
$106.95$0.53/ml
Kenneth Cole
2 providers
Copper Black
EDT · Men
$24.99$0.50/ml
best of 2 providers at 50 ml
$74.95$0.75/ml
best of 2 providers at 100 ml
Versace
2 providers
Bright Crystal Perfume
EDT · Women
$35.95$1.20/ml
best of 2 providers at 30 ml
$44.95$0.90/ml
best of 2 providers at 50 ml
$44.95$0.50/ml
best of 2 providers at 90 ml
$148.95$0.74/ml







