Daily Fragrance Scout
Bvlgari Man Black bottle

Bvlgari Man Black

Eau de ToiletteMen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Bvlgari Man Black is $68.40 for 60 ml at Fragrance Outlet ($1.14/ml, read under an hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$68.40

60 ml · 1 provider

Average price
$68.40

across 1 provider at 60 ml

Best value
$1.14/ml

at 60 ml

Biggest discount
−5%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 60 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$68.40
Sep 28, 20264 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$68.40
Average now:
$68.40
Trend:
flat

Bvlgari Man Black: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Bvlgari Man Black?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $68.40 for the 60 ml bottle at Fragrance Outlet (read under an hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
How much does Bvlgari Man Black cost?
Bvlgari Man Black starts at $68.40 for a 60 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Bvlgari Man Black?
The best value we track is $1.14/ml per millilitre at the 60 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Bvlgari Man Black cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Bvlgari

Other Bvlgari fragrances we price across providers.

  • Bvlgari

    3 providers

    Blv

    EDT · Men

    Bottle size for Bvlgari Blv

    $64.99$1.30/ml

    $77.95$0.78/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Bvlgari

    3 providers

    Man In Black

    EDP · Men

    Bottle size for Bvlgari Man In Black

    $15.39$3.08/ml

    $34.29$2.29/ml

    $69.95$1.17/ml

    best of 3 providers at 60 ml

    $94.49$0.94/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $135.79$0.91/ml

  • Bvlgari

    2 providers

    Au The Bleu

    EDC · Unisex

    Bottle size for Bvlgari Au The Bleu

    $39.99$0.53/ml

    $75.00$0.50/ml

    best of 2 providers at 150 ml

  • Bvlgari

    2 providers

    Man Wood Neroli

    EDP · Men

    Bottle size for Bvlgari Man Wood Neroli

    $53.99$0.90/ml

    $67.95$0.68/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Jean Paul Gaultier

    3 providers

    Le Beau Le

    Parfum · Men

    Bottle size for Jean Paul Gaultier Le Beau Le

    $5.99$5.99/ml

    $24.99$5.00/ml

    $35.99$3.60/ml

    $111.95$1.49/ml

    best of 2 providers at 75 ml

    $141.95$1.14/ml

    best of 2 providers at 125 ml

  • Prada

    3 providers

    L'homme

    EDT · Men

    Bottle size for Prada L'homme

    $4.25$4.25/ml

    $14.99$3.00/ml

    $20.99$2.10/ml

    $96.99$1.94/ml

    $113.95$1.14/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Valentino

    3 providers

    Uomo Born In Roma Yellow Dream

    EDT · Men

    Bottle size for Valentino Uomo Born In Roma Yellow Dream

    $4.50$4.50/ml

    $16.99$3.40/ml

    $25.99$2.60/ml

    $113.95$1.14/ml

    best of 2 providers at 100 ml