Daily Fragrance Scout
Camille Rochelle Cobalt Intense bottle

Camille Rochelle Cobalt Intense

Eau de ParfumMen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of Camille Rochelle Cobalt Intense is $110.00 for 100 ml at Fragrance Outlet ($1.10/ml, read Oct 3, 2026, 08:32 UTC), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$110.00

100 ml · 1 provider

Average price
$110.00

across 1 provider at 100 ml

Best value
$1.10/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$110.00
Sep 28, 20266 observationsOct 3, 2026
Lowest:
$110.00
Average now:
$110.00
Trend:
flat

Camille Rochelle Cobalt Intense: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Camille Rochelle Cobalt Intense?
The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $110.00 for the 100 ml bottle at Fragrance Outlet (read Oct 3, 2026, 08:32 UTC), compared across 1 retailer. Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
Is $110.00 a good price for Camille Rochelle Cobalt Intense?
The lowest price we have recorded for this listing in the 6 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether Fragrance Outlet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Camille Rochelle Cobalt Intense cost?
Camille Rochelle Cobalt Intense starts at $110.00 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Camille Rochelle Cobalt Intense?
The best value we track is $1.10/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Camille Rochelle Cobalt Intense cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Camille Rochelle

Other Camille Rochelle fragrances we price across providers.

  • Camille Rochelle

    2 providers

    Elixir Echo Reserve

    EDP

    Bottle size for Camille Rochelle Elixir Echo Reserve

    $164.99$1.65/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Camille Rochelle

    2 providers

    Privee Noble

    EDP

    Bottle size for Camille Rochelle Privee Noble

    $150.00$1.50/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Camille Rochelle

    2 providers

    Privee Renegade

    EDP

    Bottle size for Camille Rochelle Privee Renegade

    $150.00$1.50/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Camille Rochelle

    2 providers

    Platinum Pour Homme

    EDP · Men

    Bottle size for Camille Rochelle Platinum Pour Homme

    $114.99$1.15/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Essential

    4 providers

    Velvet Iris

    EDP · Unisex

    Bottle size for Essential Velvet Iris

    $3.99$3.99/ml

    $30.00$3.00/ml

    $109.99$1.10/ml

    best of 4 providers at 100 ml

  • Marc Jacobs

    3 providers

    Daisy Wild

    EDP · Women

    Bottle size for Marc Jacobs Daisy Wild

    $25.19$2.52/ml

    $66.49$2.22/ml

    $110.17$1.10/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Juliette Has A Gun

    3 providers

    Not a Perfume

    EDP

    Bottle size for Juliette Has A Gun Not a Perfume

    $13.99$2.80/ml

    $20.99$3.00/ml

    $16.09$2.01/ml

    best of 2 providers at 8 ml

    $68.59$1.37/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $109.95$1.10/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $250.00$1.25/ml

  • Akro

    3 providers

    Rise

    EDP · Unisex

    Bottle size for Akro Rise

    $90.00$3.00/ml

    $109.99$1.10/ml

    best of 2 providers at 100 ml