Daily Fragrance Scout
Carolina Herrera Ch Carolina Herrera Passion bottle

Carolina Herrera Ch Carolina Herrera Passion

Eau de ParfumMen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of Carolina Herrera Ch Carolina Herrera Passion is $53.19 for 100 ml at FragranceNet ($0.53/ml, read Oct 3, 2026, 21:30 UTC), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$53.19

100 ml · 1 provider

Average price
$53.19

across 1 provider at 100 ml

Best value
$0.53/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 3, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$71.39$53.19
Aug 11, 202651 observationsOct 3, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$53.19
Average now:
$53.19
Trend:
−$18.20 since Aug 11, 2026

Carolina Herrera Ch Carolina Herrera Passion: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Carolina Herrera Ch Carolina Herrera Passion?
The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $53.19 for the 100 ml bottle at FragranceNet (read Oct 3, 2026, 21:30 UTC). Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
How much does Carolina Herrera Ch Carolina Herrera Passion cost?
Carolina Herrera Ch Carolina Herrera Passion starts at $53.19 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Carolina Herrera Ch Carolina Herrera Passion?
The best value we track is $0.53/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Carolina Herrera Ch Carolina Herrera Passion?
The lowest price we have recorded for the 100 ml size is $53.19, tracking since Aug 11, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Carolina Herrera Ch Carolina Herrera Passion cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Carolina Herrera

Other Carolina Herrera fragrances we price across providers.

  • Carolina Herrera

    3 providers

    Bad Boy Extreme

    EDP · Men

    Bottle size for Carolina Herrera Bad Boy Extreme

    $12.97$2.59/ml

    $75.00$1.50/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $122.95$1.23/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $154.95$1.03/ml

    best of 2 providers at 150 ml

  • Carolina Herrera

    3 providers

    Bad Boy

    EDT

    Bottle size for Carolina Herrera Bad Boy

    $14.97$2.99/ml

    $64.00$1.28/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $107.95$1.08/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $139.95$0.93/ml

    best of 2 providers at 150 ml

  • Carolina Herrera

    3 providers

    Good Girl

    EDP · Women

    Bottle size for Carolina Herrera Good Girl

    $3.99$3.99/ml

    $13.97$2.79/ml

    best of 2 providers at 5 ml

    $22.99$2.30/ml

    best of 2 providers at 10 ml

    $92.99$3.10/ml

    $92.00$1.84/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $84.99$1.06/ml

    best of 2 providers at 80 ml

    $188.99$1.26/ml

  • Carolina Herrera

    3 providers

    Very Good Girl

    EDP

    Bottle size for Carolina Herrera Very Good Girl

    $4.99$4.99/ml

    $12.99$2.60/ml

    best of 2 providers at 5 ml

    $29.99$3.00/ml

    $102.99$3.43/ml

    $95.00$1.90/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $84.99$1.06/ml

    best of 2 providers at 80 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Dolce & Gabbana

    4 providers

    K Intense

    EDP

    Bottle size for Dolce & Gabbana K Intense

    $35.00$7.00/ml

    $125.95$2.52/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $52.95$0.53/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Mercedes Benz

    3 providers

    Club black

    EDT

    Bottle size for Mercedes Benz Club black

    $12.99$2.60/ml

    $15.39$1.92/ml

    $51.79$1.04/ml

    $53.00$0.53/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Elizabeth Arden

    2 providers

    White Tea

    EDT · Women

    Bottle size for Elizabeth Arden White Tea

    $8.39$0.84/ml

    $53.20$0.53/ml

  • Boucheron

    2 providers

    Jaipur Bracelet

    EDP · Women

    Bottle size for Boucheron Jaipur Bracelet

    $4.89$0.98/ml

    $52.95$0.53/ml