Daily Fragrance Scout
Carolina Herrera Herrera bottle

Carolina Herrera Herrera

Eau de ToiletteWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Carolina Herrera Herrera is $51.09 for 100 ml at FragranceNet ($0.51/ml, read 1 hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Per millilitre the 200 ml works out at $0.45/ml against $0.51/ml for the 100 ml, so the 200 ml is the better value at today's prices.

The lowest we have recorded for the 100 ml in 51 days of tracking is $51.09 on Aug 11; which is where it sits now.

Lowest price
$51.09

100 ml · 1 provider

Average price
$0.48/ml

per ml: 2 sizes cannot share a dollar average

Best value
$0.45/ml

at 200 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Aug 12, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$51.09
Aug 11, 202649 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$51.09
Average now:
$51.09
Trend:
flat

Carolina Herrera Herrera: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Carolina Herrera Herrera?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $51.09 for the 100 ml bottle at FragranceNet (read 1 hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $51.09 a good price for Carolina Herrera Herrera?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceNet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Carolina Herrera Herrera cost?
Carolina Herrera Herrera starts at $51.09 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Carolina Herrera Herrera?
The best value we track is $0.45/ml per millilitre at the 200 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Carolina Herrera Herrera?
The lowest price we have recorded for the 100 ml size is $51.09, tracking since Aug 11, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Carolina Herrera Herrera cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Carolina Herrera

Other Carolina Herrera fragrances we price across providers.

  • Carolina Herrera

    3 providers

    212 VIP Black Elixir

    EDP

    Bottle size for Carolina Herrera 212 VIP Black Elixir

    $29.39$2.94/ml

    $86.79$1.74/ml

    $104.29$1.04/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Carolina Herrera

    3 providers

    Bad Boy Cobalt Elixir

    EDP · Men

    Bottle size for Carolina Herrera Bad Boy Cobalt Elixir

    $3.99$3.99/ml

    $14.99$3.00/ml

    $24.99$2.50/ml

    $151.95$1.52/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $192.95$1.29/ml

    best of 2 providers at 150 ml

  • Carolina Herrera

    3 providers

    Bad Boy Cobalt

    EDP · Men

    Bottle size for Carolina Herrera Bad Boy Cobalt

    $3.99$3.99/ml

    $14.99$3.00/ml

    $25.99$2.60/ml

    $103.95$2.08/ml

    $132.95$1.33/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $170.95$1.14/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Burberry

    3 providers

    Hero

    EDT · Men

    Bottle size for Burberry Hero

    $111.99$2.24/ml

    $80.49$0.80/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $90.99$0.45/ml

  • Diesel

    3 providers

    Only The Brave

    EDT · Men

    Bottle size for Diesel Only The Brave

    $53.99$1.20/ml

    $32.89$0.66/ml

    $74.99$1.00/ml

    $55.99$0.45/ml

    best of 2 providers at 125 ml

  • Kenzo

    2 providers

    Flower

    EDT · Women

    Bottle size for Kenzo Flower

    $54.99$1.10/ml

    $44.79$0.45/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Hugo Boss

    2 providers

    Hugo Man Green

    EDT · Men

    Bottle size for Hugo Boss Hugo Man Green

    $29.11$0.73/ml

    $59.95$0.80/ml

    best of 2 providers at 75 ml

    $55.95$0.45/ml

    best of 2 providers at 125 ml

    $91.95$0.46/ml

    best of 2 providers at 200 ml