Daily Fragrance Scout
Chanel Cristalle bottle

Chanel Cristalle

Eau de ToiletteWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of Chanel Cristalle is $191.09 for 100 ml at FragranceNet ($1.91/ml, read Oct 3, 2026, 21:30 UTC), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$191.09

100 ml · 1 provider

Average price
$191.09

across 1 provider at 100 ml

Best value
$1.91/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 3, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

Not enough price history for 100 ml yet. The chart appears once a price has been observed on at least two days.

Chanel Cristalle: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Chanel Cristalle?
The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $191.09 for the 100 ml bottle at FragranceNet (read Oct 3, 2026, 21:30 UTC). Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
How much does Chanel Cristalle cost?
Chanel Cristalle starts at $191.09 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Chanel Cristalle?
The best value we track is $1.91/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Chanel Cristalle cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Chanel

Other Chanel fragrances we price across providers.

  • Chanel

    2 providers

    Cristalle

    EDP · Women

    Bottle size for Chanel Cristalle

    $228.19$2.28/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Chanel

    2 providers

    Chance

    EDP · Women

    Bottle size for Chanel Chance

    $4.99$4.99/ml

    $20.49$4.10/ml

    best of 2 providers at 5 ml

    $24.99$2.50/ml

    $171.00$3.42/ml

    $134.99$1.35/ml

  • Chanel

    1 provider

    No 5 L'eau

    EDT · Men

    Bottle size for Chanel No 5 L'eau

    $119.99$1.20/ml

  • Chanel

    1 provider

    Coco

    EDT · Women

    Bottle size for Chanel Coco

    $129.99$1.30/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Tom Ford

    3 providers

    Grey Vetiver

    EDP · Unisex

    Bottle size for Tom Ford Grey Vetiver

    $19.97$3.99/ml

    $20.99$2.62/ml

    $137.95$2.76/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $191.00$1.91/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Emporio Armani

    2 providers

    Stronger With You Spices

    EDP · Men

    Bottle size for Emporio Armani Stronger With You Spices

    $5.99$5.99/ml

    $190.99$1.91/ml

  • Xerjoff

    1 provider

    Hayat

    Parfum · Unisex

    Bottle size for Xerjoff Hayat

    $191.09$1.91/ml

  • Christian Dior

    1 provider

    Jadore D'eau

    EDP · Women

    Bottle size for Christian Dior Jadore D'eau

    $23.09$2.89/ml

    $109.89$3.66/ml

    $150.49$3.01/ml

    $191.09$1.91/ml