Daily Fragrance Scout

Cuba Shadow Cologne

Eau de ToiletteMen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Cuba Shadow Cologne is $4.95 for 35 ml at FragranceShop ($0.14/ml, read 1 hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$4.95

35 ml · 1 provider

Average price
$4.95

across 1 provider at 35 ml

Best value
$0.14/ml

at 35 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 35 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$4.95
Sep 20, 202612 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$4.95
Average now:
$4.95
Trend:
flat

Cuba Shadow Cologne: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Cuba Shadow Cologne?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $4.95 for the 35 ml bottle at FragranceShop (read 1 hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $4.95 a good price for Cuba Shadow Cologne?
The lowest price we have recorded for this listing in the 12 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceShop is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Cuba Shadow Cologne cost?
Cuba Shadow Cologne starts at $4.95 for a 35 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Cuba Shadow Cologne?
The best value we track is $0.14/ml per millilitre at the 35 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Cuba Shadow Cologne?
The lowest price we have recorded for the 35 ml size is $4.95, tracking since Sep 20, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Cuba Shadow Cologne cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Cuba

Other Cuba fragrances we price across providers.

  • Cuba

    3 providers

    Orange

    EDT · Men

    Bottle size for Cuba Orange

    $4.99$0.14/ml

    best of 3 providers at 35 ml

    $12.99$0.13/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Cuba

    3 providers

    Royal

    EDT · Men

    Bottle size for Cuba Royal

    $4.99$0.14/ml

    best of 3 providers at 35 ml

    $10.00$0.10/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Cuba

    3 providers

    Blue

    EDT · Men

    Bottle size for Cuba Blue

    $4.89$0.14/ml

    best of 2 providers at 35 ml

    $8.39$0.08/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Cuba

    3 providers

    Green

    EDT · Men

    Bottle size for Cuba Green

    $5.59$0.16/ml

    best of 2 providers at 35 ml

    $8.39$0.08/ml

    best of 3 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Calvin Klein

    3 providers

    Obsession

    EDT · Men

    Bottle size for Calvin Klein Obsession

    $52.99$1.77/ml

    $63.95$0.85/ml

    $75.95$0.64/ml

    best of 2 providers at 118 ml

    $21.69$0.17/ml

    $37.09$0.19/ml

    best of 3 providers at 200 ml

  • Oscar De La Renta

    2 providers

    Oscar Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Oscar De La Renta Oscar Perfume

    $28.99$0.97/ml

    $32.98$0.66/ml

    $61.95$0.62/ml

    $33.95$0.17/ml

    best of 2 providers at 200 ml

  • Calvin Klein

    3 providers

    CK One

    EDT · Unisex

    Bottle size for Calvin Klein CK One

    $9.79$0.65/ml

    $20.99$0.47/ml

    $24.95$0.50/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $27.29$0.27/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $35.69$0.18/ml

    best of 3 providers at 200 ml

    $108.99$0.36/ml

  • Lacoste

    1 provider

    Red Cologne

    EDT · Men

    Bottle size for Lacoste Red Cologne

    $79.95$1.07/ml

    $23.95$0.19/ml