Daily Fragrance Scout
Daniel Josier Orquidea bottle

Daniel Josier Orquidea

Eau de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Daniel Josier Orquidea is $119.99 for 50 ml at Fragrance Outlet ($2.40/ml, read under an hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$119.99

50 ml · 1 provider

Average price
$119.99

across 1 provider at 50 ml

Best value
$2.40/ml

at 50 ml

Biggest discount
−17%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 50 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$119.99
Sep 28, 20264 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$119.99
Average now:
$119.99
Trend:
flat

Daniel Josier Orquidea: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Daniel Josier Orquidea?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $119.99 for the 50 ml bottle at Fragrance Outlet (read under an hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
How much does Daniel Josier Orquidea cost?
Daniel Josier Orquidea starts at $119.99 for a 50 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Daniel Josier Orquidea?
The best value we track is $2.40/ml per millilitre at the 50 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Daniel Josier Orquidea cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Daniel Josier

Other Daniel Josier fragrances we price across providers.

  • Daniel Josier

    2 providers

    Mystery Oud

    EDP · Women

    Bottle size for Daniel Josier Mystery Oud

    $139.95$2.80/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $179.95$1.80/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Daniel Josier

    2 providers

    Green Leather

    EDP · Women

    Bottle size for Daniel Josier Green Leather

    $139.95$2.80/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $179.95$1.80/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Daniel Josier

    1 provider

    Magnolia

    EDP · Unisex

    Bottle size for Daniel Josier Magnolia

    $119.99$2.40/ml

    $159.99$1.60/ml

  • Daniel Josier

    1 provider

    Tuberose

    EDP · Unisex

    Bottle size for Daniel Josier Tuberose

    $129.99$2.60/ml

    $159.99$1.60/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Xerjoff

    5 providers

    Torino 22

    EDP · Unisex

    Bottle size for Xerjoff Torino 22

    $7.99$7.99/ml

    $35.99$7.20/ml

    $60.99$6.10/ml

    $119.99$2.40/ml

    best of 4 providers at 50 ml

  • Kilian

    4 providers

    Angels Share

    EDP · Unisex

    Bottle size for Kilian Angels Share

    $6.99$6.99/ml

    $12.99$6.50/ml

    $27.49$5.50/ml

    $64.39$9.20/ml

    $49.99$5.00/ml

    $139.99$4.67/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $209.99$4.20/ml

    $239.98$2.40/ml

    best of 4 providers at 100 ml

  • BDK

    3 providers

    Pas ce soir

    Extrait

    Bottle size for BDK Pas ce soir

    $5.99$5.99/ml

    $22.99$4.60/ml

    $42.99$4.30/ml

    best of 2 providers at 10 ml

    $207.89$4.16/ml

    $239.99$2.40/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Parfums de Marly

    3 providers

    Carios

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Parfums de Marly Carios

    $7.99$7.99/ml

    $31.49$6.30/ml

    $239.99$2.40/ml

    best of 3 providers at 100 ml