Daily Fragrance Scout
Dior Blanche bottle

Dior Blanche

Eau de ParfumUnisex

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of Dior Blanche is $299.00 for 250 ml at Olfactory Factory LLC ($1.20/ml, read Oct 3, 2026, 01:19 UTC), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$299.00

250 ml · 1 provider

Average price
$299.00

across 0 providers at 125 ml

Best value
$1.20/ml

at 250 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 17, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 250 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$299.00
Jul 25, 202663 observationsOct 3, 2026

8 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$299.00
Average now:
$299.00
Trend:
flat

Dior Blanche: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Dior Blanche?
The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $299.00 for the 250 ml bottle at Olfactory Factory LLC (read Oct 3, 2026, 01:19 UTC), compared across 1 retailer. Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
Is $299.00 a good price for Dior Blanche?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether Olfactory Factory LLC is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Dior Blanche cost?
Dior Blanche starts at $299.00 for a 250 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Dior Blanche?
The best value we track is $1.20/ml per millilitre at the 250 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Dior Blanche?
The lowest price we have recorded for the 250 ml size is $299.00, tracking since Jul 25, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Dior Blanche cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Dior

Other Dior fragrances we price across providers.

  • Dior

    2 providers

    Homme Intense

    EDP · Men

    Bottle size for Dior Homme Intense

    $3.99$3.99/ml

    $13.99$2.80/ml

    $22.99$2.30/ml

    $82.99$1.66/ml

    $159.99$1.60/ml

  • Dior

    2 providers

    Sauvage

    EDT · Men

    Bottle size for Dior Sauvage

    $3.99$3.99/ml

    $14.99$3.00/ml

    $21.99$2.20/ml

    $105.99$1.77/ml

    $125.99$1.26/ml

    $176.99$0.88/ml

  • Dior

    2 providers

    Hypnotic Poison

    EDT · Women

    Bottle size for Dior Hypnotic Poison

    $3.99$3.99/ml

    $14.99$3.00/ml

    $24.99$2.50/ml

    $115.99$2.32/ml

    $145.99$1.46/ml

  • Dior

    2 providers

    Sauvage

    EDP · Men

    Bottle size for Dior Sauvage

    $4.99$4.99/ml

    $16.99$3.40/ml

    $29.99$3.00/ml

    $125.99$2.10/ml

    $154.99$1.55/ml

    $221.99$1.11/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Essential

    3 providers

    Patchouli Mania

    EDP · Unisex

    Bottle size for Essential Patchouli Mania

    $30.00$3.00/ml

    $119.99$1.20/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Prada

    3 providers

    Luna Rossa Ocean

    Parfum · Men

    Bottle size for Prada Luna Rossa Ocean

    $4.89$2.45/ml

    $128.95$2.58/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $120.39$1.20/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Prada

    3 providers

    Candy

    EDP · Women

    Bottle size for Prada Candy

    $3.99$3.99/ml

    $14.99$3.00/ml

    $24.99$2.50/ml

    $105.99$3.53/ml

    $95.89$1.20/ml

    best of 2 providers at 80 ml

  • Michael Malul

    2 providers

    Jet Black Reserve

    EDP · Men

    Bottle size for Michael Malul Jet Black Reserve

    $119.95$1.20/ml

    best of 2 providers at 100 ml